İklim Krizi ve Sürdürülebilir Turizm Paneli’ne Katıldık | Kapadokya Üniversitesi

İklim Krizi ve Sürdürülebilir Turizm Paneli’ne Katıldık

İklim krizinin turizme etkileri ve sürdürülebilir turizmin önemi hakkında düzenlenen panelde turizm sektörünün geleceği ve izlenilmesi gereken yol haritası konuşuldu.

Marmaris Ticaret Odasının düzenlediği ‘İklim Krizi ve Sürdürülebilir Turizm Paneli'ne, Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, Sürdürülebilir Turizm Programı Başkanımız Doç. Dr. Mehmet Bahar, Erel & Co Turizm Danışmanlık CEO’su Başak Erel, Mimar ve Sanayi Dalgıcı Ali Enes Edis katıldı. Turizmin farklı alanlarında hizmet veren uzmanların katkı sunduğu panelde, iklim krizinin Marmaris ve turizme etkileri, sürdürülebilir turizm programının iklim krizine sunduğu çözümler, Marmaris koylarında denizin durumu, denizlerdeki istilacı türlerle mücadele ve turizm trendlerinde sürdürülebilirliğinin önemi tartışıldı.

Sürdürülebilir Turizm Programı Başkanımız Doç. Dr. Mehmet Bahar, Birleşmiş Milletler Yükseköğrenim Sürdürülebilirlik Girişimi Ağına (Higher Education Sustainability Initiative Network - HESI) üye olduğumuzu hatırlatarak, sürdürülebilir turizm, Türkiye sürdürülebilir turizm programı ve Kapadokya Üniversitesinin rolü ve eğitimleri hakkında bilgi verdi.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız