Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümümüz Food Time’a konuk oldu | Kapadokya Üniversitesi

Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümümüz Food Time’a konuk oldu

Ülkemizde gastronomi alanında yürüttüğü faaliyetlerle dikkatleri üzerine toplayan Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümümüz, gurme lezzetler, yaratıcı tarifler, yiyecek trendleri ve dünya mutfakları hakkında bilgi veren Food Time dergisine konuk oldu.

İlk olarak 2005 yılında Kapadokya Meslek Yüksekokulu bünyesinde açtığı Aşçılık ön lisans programıyla gastronomi alanında eğitim vermeye başlayan, 2018 yılında Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans ve yüksek lisans bölüm ve programını açarak gastronomi alanında eğitim vermeye devam eden Üniversitemiz, verdiği eğitimler, ulusal ve uluslararası etkinliklerle dikkatleri üzerine çekiyor.  Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümümüz, her sayısı çeşitli tatlarla ilgili zengin ve aydınlatıcı içeriklerle dolu, her okuyucunun mutfak becerilerini geliştirebilmesini ve yeni yemekler denemesine amaçlayan, yiyeceklerin daha geniş bir çerçevede nasıl işlediğine dair farkındalığı artırmayı hedefleyen,  sürdürülebilir gıda uygulamaları, yerel ve global yiyecek hareketleri ve yiyeceklerin kültürler arasında nasıl bir köprü oluşturduğu konularını ele alan Food Time gastronomi dergisine konuk oldu. Food Time’da eğitim yöntemimiz kapsamında teorik ve uygulamalı derslerimiz, uygulamalı eğitim mutfaklarımız, yerel ve dünya mutfağı eğitimlerimiz, sürdürülebilir gastronomi alanında yaptığımız çalışmalar ve Kapadokya gastronomisinin geliştirilmesinde yürüttüğümüz faaliyetlere yer verildi.

Food Time dergisinde yayımlanan ‘Kapadokya Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ yazısını okumak için tıklayınız.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız