Birleşmiş Milletler Yükseköğrenim Sürdürülebilirlik Girişimi Ağına Katıldık | Kapadokya Üniversitesi

Birleşmiş Milletler Yükseköğrenim Sürdürülebilirlik Girişimi Ağına Katıldık

Doğal ve kültürel sürdürülebilirlik politikaları ile Kapadokya bölgesi başta olmak üzere çevre ve kültür mirası üzerinde etkili olabilecek örnek uygulamalar ve yaklaşımlar geliştirmeyi hedefleyen, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile doğal ve kültürel sürdürülebilirliğe destek olan, tüm seviyelerdeki eğitim programlarında çevre ve kültür konularına yönelik dersler bulunduran Üniversitemiz, yükseköğrenimin sürdürülebilir kalkınmayı desteklemedeki rolünü geliştirmek amacıyla kurulan Birleşmiş Milletler Yükseköğrenim Sürdürülebilirlik Girişimi Ağına (Higher Education Sustainability Initiative Network - HESI) katıldı.

Sürdürülebilirlik konusunda yükseköğrenim kurumları arasında iş birliğini artırmayı hedefleyen ve 780 üyeye sahip olan HESI topluluğu, çok paydaşlı bir diyalog ve uygulama platformu sunuyor. Yükseköğrenim kurumları, üniversiteler ve öğrenci organizasyonlarından oluşan, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanı ve Sulitest Derneği tarafından yönetilen HESI’nin diğer iş birlikçileri arasında UNESCO, BM Çevre Programı, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Sorumlu Yönetim Eğitimi İnisiyatifi, BM Üniversitesi, BM-HABITAT, UNCTAD, UNITAR, BM Ortaklıklar Ofisi ve BM Akademik Etki bulunuyor.

HESI, her yıl düzenlediği Küresel Forum ile, BM Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi bağlamında yükseköğrenimin önemini ele alırken, Birleşmiş Milletler Yükseköğrenim Sürdürülebilirlik Girişimi Ağına üye olan kurumlar, sürdürülebilir kalkınma ve yükseköğrenim ile ilgili konulara odaklanan eylem gruplarına, çevrim içi seminerler ve etkinliklere katılım sağlayabiliyor.

HESI ve üye kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız