"Bir Bilenler"in Katıldığı Bilgi Yarışması Yapıldı | Kapadokya Üniversitesi

"Bir Bilenler"in Katıldığı Bilgi Yarışması Yapıldı

“Bir Bilenler”in katıldığı Bilgi Yarışması, Mustafapaşa Yerleşkemizdeki Oktay Sinanoğlu Binası Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Üniversitemizin idari ve akademik sistemi, yakın tahmin ve genel kültür sorularından oluşan yarışmada, öğrencilerimizden oluşan beş farklı grup yarıştı. Etkinlikte, “Melissizler” grubu birinciliği elde ederek, at turunun sahibi oldular.

Yarışmanın ardından, bir yıl boyunca “Bir Bilenler” olarak yeni öğrencilerimize mentörlük yapan öğrencilerimize, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar’ın imzalamış olduğu katılım belgeleri ve hediyeleri Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Gökkaplan ve Üniversitemiz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birim Başkanı Kübra Çetinkaya tarafından verildi.

Bir Bilene Sor Sistemi Nedir?

Bir Bilene Sor; Üniversitemize yeni başlayan öğrencilerin, bilmediklerini tecrübeli öğrencilere sordukları, öğrencinin öğrenciye yol gösterdiği bir oryantasyon programıdır. Bu program kapsamında, Üniversitemizde okuyan tecrübeli öğrenciler arasından seçilen Bir Bilenler, Üniversitemize yeni başlayan arkadaşlarına, üniversite hayatına alışma süreçlerinde rehberlik edeceklerdir.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız