Bağımlılıkla mücadele programı kapsamında ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi | Kapadokya Üniversitesi

Bağımlılıkla mücadele programı kapsamında ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi

Uyuşturucu, alkol, tütün gibi madde bağımlılıkları ile kumar, teknoloji bağımlılığı gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadele programı kapsamında uyuşturucu madde kullanımının zararlarını anlatmak için ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi.

Üniversitemiz Ürgüp Sağlık Yerleşkesinde yapılan konferansa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Vesile Şenol, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Yalap, Eğitim Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanımız Ayfer Coşkun ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden davetli öğrenciler de katıldı. 

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışmaları olan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ başlıklı konferansta öğrencilerimizle buluştu. Uyuşturucu maddelerin yaygınlığı, risk grupları, uyuşturucu maddeye yönelme sebepleri üzerinde duran Prof. Dr. Tülin Oygür, madde bağımlılığını engellemek adına yapılan çalışmaları aktardı ve sonraki süreçte olası önleyici çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Konferans, katılımcıların görüş ve teşekkürlerini bildirmesinin ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Vesile Şenol’un Prof. Dr. Tülin Oygür’e hediye takdimi ile sonlandı.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız