Âşık Sanatı Sempozyumumuz Başladı - 2022 Abdal Yılı | Kapadokya Üniversitesi

Âşık Sanatı Sempozyumumuz Başladı - 2022 Abdal Yılı

Üniversitemizin, 2022 – Abdal yılı dolayısıyla Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüz ev sahipliğinde düzenlediği “Âşık Sanatı Sempozyumu” başladı.

Sempozyumun açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Genel Koordinatörümüz Dr. Halil İbrahim Ünser, öğretim üyeleri, âşık sanatı araştırmacıları, öğrenciler ve davetliler katıldılar. Üniversitemiz Mustafapaşa Yerleşkesi Oktay Sinanoğlu Konferans Salonu’nda iki gün sürecek sempozyum, Türkiye’de âşık sanatı ve abdallık geleneği üzerine çalışan araştırmacıları bir araya getirerek disiplinler arası bir paylaşım, birikim, diyalog ve tartışma ortamı sağlayacak.

Sempozyumda “Türk İnanış ve Düşünüş Sistemi İçinde Abdallık ve Abdallık Geleneği”, “Abdal Müziği”, “Yaşayan Abdal Sanatı” ve “Gelecek Kuşaklara Aktarım” oturumlarında çok yönlü bir bakış açısıyla abdallık sanatının değerlendirilmesi hedefleniyor.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız