4. Şaban Akpolat Radyolojide Yeni Ufuklar Sempozyumu tamamlandı | Kapadokya Üniversitesi

4. Şaban Akpolat Radyolojide Yeni Ufuklar Sempozyumu tamamlandı

Üniversitemiz tarafından geleneksel hale getirilen 4. Şaban Akpolat Radyolojide Yeni Ufuklar Sempozyumu, “Geleceğin Ameliyathanesi Hibrit Ameliyathane” ana temasıyla Mustafapaşa Yerleşkemizdeki Oktay Sinanoğlu Binası Konferans Salonu’nda yapıldı.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, SIEMENS Healthineers ve Radyasyondan Korunma Derneği’nin destekleriyle düzenlenen sempozyuma, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Vesile Şenol, Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Öğr. Gör. Füsun Hepdinç, Acıbadem Üniversitesi SHMYO Müdürü Prof. Dr. M. Olcay Çizmeli ve öğretim görevlileri Elif Zeynep Metin Gemici, Ercan Türerer ve Gürdoğan Aydın katıldılar.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, ülkemizin sağlıktaki başarısının altını çizerek, gelişen teknoloji ile ameliyathanelerin kalitesine vurgu yaptı. Karasar, “Bilim, paydaşlık olmadan yürüyen bir şey değil. Bugün de burada bir arada olmamıza katkı sunan herkese teşekkür ederim. Şaban Akpolat Hocamızı da bu vesileyle bizlere bırakmış olduğu eğitim mirasından dolayı saygıyla anıyor, hocamıza rahmet diliyorum.” dedi.

Sempozyum açılışında konuşan Acıbadem Üniversitesi SHMYO Müdürü Prof. Dr. M. Olcay Çizmeli ise şunları kaydetti: “Acıbadem Üniversitesi olarak Kapadokya Üniversitesi ile yaptığımız, Tıbbi Görüntüleme ile başlayan iş birliği, bugün itibariyle genişliyor. Ortak tüm programlarımızda bu iş birliklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Sempozyumun ilk gününde, hızla gelişen teknolojinin ameliyathanelere yansımaları ele alınırken, ikinci gününde “Radyasyon Güvenliği Eğitimi” katılımcılara anlatıldı. Sempozyumda, 15 Temmuz 2020 yılında aramızdan ayrılan Üniversitemiz Öğr. Gör. Şaban Akpolat’ın anısına hazırlanan slayt videosu, sempozyum katılımcılarına izletildi.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız