4. Geleneksel Liseliler Arası Öykü Yarışması’nda dereceye giren ilk üç eser belli oldu | Kapadokya Üniversitesi

4. Geleneksel Liseliler Arası Öykü Yarışması’nda dereceye giren ilk üç eser belli oldu

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüz tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Engelsiz Kurgular” temalı geleneksel öykü yazma yarışmasında ödüllendirilen ve dereceye giren ilk üç eser belli oldu.

Türkiye genelindeki tüm ortaöğretim öğrencilerine açık olan yarışma, gençlerin öyküler aracılığıyla bireysel ve toplumsal kimliklerini iyi bir şekilde inşa etmelerini; insana engel olan ne varsa öykü yazarak ona önlem alma becerisi kazanıp, bu beceriyi alışkanlığa dönüştürmelerine yardımcı olmayı amaçladı. Gençlerin öykü yazarak yazma becerilerinin; duygu, düşünce ve gözlem yeteneklerinin; Türkçeyi yazım kurallarına uygun olarak kullanmalarının geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlayan ve bu amaç doğrultusunda düzenlenen 4. Geleneksel Liseliler Arası Öykü Yarışması’nda ödül almaya hak kazanan ilk üç eser belli oldu.

4. Geleneksel Liseliler Arası Öykü Yarışması’nda dereceye giren ilk üç eser:

1. Muhammet Melih Kayacan- Umut Kaldıracı

2. Yusuf Emre Kalaycı- Bulut Parçaları

3. Beyza Yasmin Erdem- Kırlangıcın Yuva Yaptığı Eve Talih Konar

Kapadokya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Duygu Oylubaş Katfar’ın editörlüğünü yaptığı, Kapadokya Üniversitesi Yayınları tarafından basılan ve dijital olarak yayımlanan “Engelsiz Kurgular” kitabına ulaşmak için tıklayınız.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız