30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Konya'da ilk sıcak hava balonu uçuşunu yaptık | Kapadokya Üniversitesi

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Konya'da ilk sıcak hava balonu uçuşunu yaptık

Üniversitemiz ve Konya Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan iş birliğiyle uygulanmaya başlanan sıcak hava balonu test uçuşu faaliyetleri meyvesini verdi.

Türkiye’de sıcak hava balonu turizmini geliştirme ve genişletme çalışmaları kapsamında, 2020 yılında Konya il sınırları içerisinde belirlenen sekiz bölgede, meteorolojik, coğrafi ve uçuş emniyeti açısından incelemeler yapıldı. Her bir bölgede ayrı ayrı yapılan test uçuşları ve incelemeler sonucunda Çumra ilçesi Çatalhöyük bölgesinin sıcak hava balonu uçuşları için uygun bölge olduğu tespit edildi.

Üniversitemiz, Konya Kültür A.Ş. ve Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün destekleriyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında ilk sıcak hava balonu uçuşu gerçekleştirildi. Uçuş bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız