Misyon ve Vizyon | Kapadokya Üniversitesi
dil ve konuşma terapisi

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Vizyonumuz

Dil ve konuşma terapisi bölümünün vizyonu; iletişim, dil, konuşma ve yutma bozuklukları hakkında toplumsal farkındalığı ve bilinçlenmeyi hedefleyerek, kanıta dayalı müdahale yöntemlerini benimseyen, dil ve konuşma terapisi alanında özgün, nitelikli çalışmalar yaparak, bölgesel, ulusal ve küresel sorunlara çözümler geliştirerek evrensel bilime katkıda bulunmaktır.

Misyonumuz

Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünün misyonu, iletişim, dil, konuşma, ses ve yutma süreçlerinin gelişimi ile bozukluklarının önlenmesi, tespiti, değerlendirilmesi ve rehabilitasyonunu sağlayarak, sağlıklı, hasta veya özel gereksinimli bireylerin yaşam kalitelerinin artırılması için mesleğini en yetkin biçimde sunabilen, bilimsel gelişmeleri ve ileri teknolojiyi yakından izleyip deneyimleriyle bütünleştiren, mesleki etik ve değerleri bilen, işbirliğine yatkın, kendi bilim alanında yetişmiş uluslararası mesleki standartlarda nitelikli dil ve konuşma terapisti yetiştirmektir.


E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız