Misyon ve Vizyon | Kapadokya Üniversitesi
Beslenme ve Diyetetik

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Vizyonumuz

Beslenme ve Diyetetik alanında donanımlı mezunlar yetiştirerek toplumun sağlıklı gelişimine katkı verecek araştırma ve yayınlar yaparak bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen bir bölüm olmaktır.

Misyonumuz

Beslenme ve Diyetetik bölümünün misyonu; yaşam boyu toplumun sağlığının korunması, iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik toplumun yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayan, uluslararası mesleki standartlar çerçevesinde belirlenen niteliklere uygun, evrensel değerler ışığında bilimsel ve etik değerlere sahip, ekip çalışmasına yatkın, beslenme ve diyetetik bilimindeki gelişmeleri takip eden, araştıran ve uygulayan “Diyetisyen” yetiştirmektir.


E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız