Programlar | Kapadokya Üniversitesi

FAKÜLTE, YÜKSEKOKUL VE ENSTİTÜLER

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Kapadokya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin hedefi; siyaset bilimine, Arapça, Farsça, Rusça ve İngilizce gibi dillere, Ortadoğu, Avrasya, Avrupa bölgelerinin tarihine hakim; medeniyetimizin değerleri ile donanmış bireyleri ülkemizin kamu ve özel sektörüne kazandırmaktır. Fakülte; yerel yönetimlerin, bakanlıkların merkez ve taşra teşkilatlarının, dış temsilciliklerin ihtiyaç duydukları ara yönetici ihtiyacını; uluslararası kurum ve kuruluşların, basın-yayın-medya kuruluşlarının, yardım kuruluşlarının, çokuluslu şirketlerin, ihracatçı birliklerinin, kalkınma ajanslarının nitelikli uzman ihtiyacının karşılamayı hedeflemektedir.


Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi


SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU

Sağlık Bakanlığının, yürüttüğü “Sağlıkta Dönüşüm Programı” ile sağlık sistemimiz son elli yılın en kapsamlı yenilenme ve reorganizasyon sürecinden geçmektedir. Sağlık alanında bilim ve teknolojinin getirdiği tüm gelişmelere rağmen en önemli kaynak nitelikli sağlık personelidir. Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, deneyimli kadroları, gelişmiş altyapısı ve sektör bağlantıları ile nitelikli sağlık personeli yetiştirilmesine katkıda bulunacaktır.


Çocuk Gelişimi

Beslenme ve Diyetetik

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon


UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

Kapadokya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, eğitimde teori ile uygulamayı birleştirerek, uzman, iş yaşamına kısa sürede uyum sağlayacak, iletişim becerileri yüksek, hızlı çözüm üreten, analitik düşünebilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Mezunlarımız, öğrenmeyi bilen, sektörlerindeki değişim ve gelişimlere kolay adapte olan bireyler olacaktır.


Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Uçak Elektrik Elektronik

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon


BEŞERİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Kapadokya Üniversitesi genç kuşakların matematik ve fen bilimlerindeki hünerleri ne denli gelişmiş olursa olsun, kültürel değerlerin, geleceğe ilişkin hedef ve tercihlerin noktasında beşeri bilimlerle desteklenmeleri gerektiğine inanmaktadır. Bu çerçevede, Beşeri Bilimler fakültesinin öncelikli hedefi, öğrencilerin düşünme, öğrenmeyi öğrenme, akıllarındakini yazıya dökme yol ve yöntemlerinde yetkin olmalarını sağlamak; öğrencilerin zihinlerini meşgul eden, hatta çoğu kez öğrenim şevklerini kıran “Ben kimim? Dünya nasıl bir yer? İnsanlığın meseleleri neler? Çözüm yolları var mıdır? Yapabileceğim bir şeyler var mıdır?” şeklindeki sorularının cevaplarını bulmalarına yardımcı olmaktır.


MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ

Kapadokya Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, sanatsal ve yaratıcı yönü gelişmiş, kültür bilinci oluşmuş, tarihsel ve kuramsal karşılaştırmalar yapabilen, yaşanabilir çevrelerin tasarımında görev alacak donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


LİSANSÜSTÜ EĞİTİM, ÖĞRETİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ

Lorem ipsum dolor sit amet, vim an possim scripserit. Sed et justo voluptatum, quo clita salutatus ea. Mea ne cibo legere populo, per duis timeam eripuit ea. Pri ei ubique antiopam gubergren, erat salutandi disputando duo ut, dolorum convenire delicatissimi cu his. Discere omittantur ex nam, bonorum facilisis ne per. Ea oporteat hendrerit pertinacia vim, atomorum consetetur nec at. Mea nibh ignota aliquip ad, facilisi accusamus intellegebat te vis. Nec dicta legendos ut, pri ex option feugait singulis. Cum purto voluptua maluisset id. Cum et stet solum noluisse, in molestie sensibus vix. Malis docendi percipitur ne vim.


KAPADOKYA MESLEK YÜKSEKOKULU

Lorem ipsum dolor sit amet, vim an possim scripserit. Sed et justo voluptatum, quo clita salutatus ea. Mea ne cibo legere populo, per duis timeam eripuit ea. Pri ei ubique antiopam gubergren, erat salutandi disputando duo ut, dolorum convenire delicatissimi cu his. Discere omittantur ex nam, bonorum facilisis ne per. Ea oporteat hendrerit pertinacia vim, atomorum consetetur nec at. Mea nibh ignota aliquip ad, facilisi accusamus intellegebat te vis. Nec dicta legendos ut, pri ex option feugait singulis. Cum purto voluptua maluisset id. Cum et stet solum noluisse, in molestie sensibus vix. Malis docendi percipitur ne vim.E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız