İleri Teknolojiler Yüksek Lisans (Tezli - Tezsiz) | Kapadokya Üniversitesi

İleri Teknolojiler Yüksek Lisans (Tezli - Tezsiz)

Teknolojinin hızla gelişmesi ve ekonominin küreselleşerek büyümesi; gelişmiş teknolojiyi bilen ve takip eden nitelikli insan kaynağına olan ihtiyacı artırmıştır. Kapadokya Üniversitesi İleri Teknolojiler Yüksek Lisans Programı, ülkemizin teknoloji hamlesine katkıda bulunacak nitelikte insan kaynağı yetiştirmeyi, üniversite-sanayi iş birliğini artırmayı ve disiplinler arası çalışmalar yürütmeyi hedeflemektedir.

Öğretim programı, modern mühendisliğin analiz metotları ile simülasyon araç ve teknikleri hakkındaki en son bilgileri öğrencilere iletecek ve onları üretim öncesi ürün geliştirme ve optimizasyon alanlarında yetkin kılacak şekilde yapılandırılmıştır. Kapadokya Üniversitesi İleri Teknolojiler Yüksek Lisans Programı; Bilgi Teknolojileri (IT) tabanlı araçların ve sistemlerin çalışma usul ve esaslarına hâkim, bunların imalat sanayisindeki kullanımı hakkında derinlemesine fikir sahibi, mevcut ve gelişmekte olan teknolojilerin stratejik önemini kavrayabilecek yetkinlikte ve mühendislik alanına özgü yazılım ve analiz yöntemlerini bilen mezunlar verecektir.

Öğretim programında, Araştırma Yöntemleri ve Mesleki Beceriler, Proje Yönetim Araçları ve Teknikleri, Gelişen Tasarım Araçları, CAD ve Ürün Tanımı, Tasarım Optimizasyonu ve Simülasyon ile Uygulamalı Stres Analizi dersler yer almakta; uzman öğretim elemanları gözetiminde AR-GE çalışmaları yapılmaktadır. Endüstri profesyonellerinden alınan seminerler ile öğrencilerin proje yönetme kabiliyetleri artırılmaktadır.

İleri Teknolojiler Yüksek Lisans Programı, havacılık, otomotiv ve genel üretim de dahil olmak üzere tüm endüstriyel sektörlerde nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamaktadır.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız