Konaklama İmkanı

Kapadokya Üniversitesi Öğrenci Evleri

 

 

Üniversitemizin Kapadokya Yerleşkesinde öğrenim gören kız ve erkek öğrencilerimiz için barınma ve yemek imkânları sunan öğrenci evlerimiz mevcuttur. 120 öğrenci kapasiteli Öğrenci Evimiz, Mustafapaşa yerleşkesi içerisinde, dersliklerimize yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Öğrenci evlerimiz, öğrencilerimizin başka hiçbir şeyle uğraşmalarına gerek olmadan tümüyle eğitimlerine odaklanmalarını sağlayacak şekilde planlanmıştır ve tecrübeli eğitimciler tarafından idare edilmektedir.

Öğrenci Evlerinde 7/24 güvenlik/idari sorumlu bulunmakta ve veli bilgilendirme hizmeti verilmektedir. Merkezi sistem ile ısıtılan öğrenci evlerimizde 24 saat kesintisiz sıcak su olup; her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Çamaşır ve ütü odaları öğrencilerimizin ortak kullanımına açıktır. Öğrenci evlerimizde konaklayan öğrencilerimize sabah kahvaltısı hizmeti verilmektedir. Her gece saat 23.00'da etüt alanlarında çorba ikramı bulunmaktadır.

Covid-19 Kapsamında Alınan Tedbirler

Gerek Üniversitemiz öğrenci evleri gerekse anlaşmalı tesislerde konaklama, servis ve yemek hizmetleri Covid19 tedbirleri kapsamında yürütülmektedir.

Bu amaçla;

  • Tüm ortak kullanım alanlarına el dezenfektanı ve otomatik ateş ölçme stantları yerleştirilmiştir.
  • Bilimsel standartlarda sürekli olarak dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.
  • Tüm öğrencilerimize dezenfeksiyon ve virüsten korunma eğitimleri verilmektedir.
  • Servisler tedbirler kapsamında sürekli olarak denetlenmektedir.
  • Yine tedbirler kapsamında tüm odalar 2 kişiliğe dönüştürülmüştür.

Yurt imkanlarını anlatan öğrencimizin videosu için tıklayın.

Kampüs yaşantısını anlatan öğrencimizin videosu için tıklayın.

Ücret (2020 - 2021 akademik yılı yıllık konaklama ücreti)

Oda Tipi

İki Dönem

Üç Dönem

Aylık Taksit Tutarı

İki Kişilik

16.000,00 ₺

19.200,00 ₺

1.600,00 ₺

 

Diğer Konaklama Alternatifleri

Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da çeşitli konaklama imkânları bulunmaktadır. Bölgede apart, hostel, otel ve ayrıca özel yurtlar da bulunmaktadır. Konaklama tipine göre kişi başı aylık 1.000 ₺ ile 1500 ₺ arasında alternatif konaklama yerleri bulunmaktadır. Tavsiye niteliğinde bazı kurumlara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

ÖZSOY APART(KIZ/ERKEK)

ÜRGÜP

KIZ-ERKEK

2/3/4 Kişilik

TANRIVER KIZ ÖĞRENCİ YURDU

ÜRGÜP

KIZ

2 Kişilik

HANIMELİ APART

ÜRGÜP

KIZ

1/2/3 Kişilik

AKYOL APART

MUSTAFAPAŞA

KIZ

1/2 KişilikE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız