Sağlık Programları | Kapadokya Üniversitesi
Sağlık Programları

Sağlık Programları

Sağlık, Türkiye’nin hızla gelişen ve büyüyen sektörlerinden biridir. Sağlık Bakanlığının, yürüttüğü “Sağlıkta Dönüşüm Programı” ile sağlık sistemimiz son elli yılın en kapsamlı yenilenme ve reorganizasyon sürecinden geçmektedir. Sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, yaygınlaştırılması ve sağlık altyapısının geliştirilmesi yönündeki çalışmalar ile sektör büyük bir ivme kazanmıştır. Sağlık alanında bilim ve teknolojinin getirdiği tüm gelişmelere rağmen en önemli kaynak, nitelikli sağlık personelidir. 

Sağlık teknikerleri ise, bu sektörde en çok aranan elemanlardır. Sağlık teknikeri olmak için önlisans (*) diploması gereklidir.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu, uygulamalı eğitimi, laboratuvarları, güçlü eğitim kadrosu ve nitelikli eğitim programı ile sağlık eğitiminde doğru adrestir.

Siz de Kapadokya ailesine katılın, hızla büyüyen sağlık sektöründe yerinizi alın.

(*) 02.01.2014 tarihli yasa uyarınca sağlık teknikeri olabilmek için meslek yüksekokulu mezunu olmak gerekmektedir.

 

 2 Yıllık Önlisans Programları

4 Yıllık Lisans Programları

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız