Kapadokya Üniversitesi

Müdürün Mesajı

İlk kez 2005 yılında 5 ön lisans programı ile öğrencilerini kabul ederek eğitim-öğretim hayatına başlayan yüksekokulumuz 2017 yılından itibaren Üniversitemizin önemli bir bileşeni olarak iş dünyasına istenilen nitelikte elemanlar yetiştirme görevini sürdürüyor. Yüksekokulumuzun misyonu doğrultusunda öğrencilerimizin ‘ülkemizin sürdürülebilir gelişimine hizmet veren, toplumsal sorunlara duyarlı ve sosyal sorumluluk sahibi, mesleki etik değerlere öncelik veren, saygın ve üstün nitelikli meslek profesyonelleri’ olarak yetişmelerini sağlamak en büyük amacımız.

Uygulamalı meslek eğitiminde özgün bir yere sahip olan Yüksekokulumuzun 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 16 sağlık, 8 havacılık, 3 sosyal hizmet ve hukuk, 4 Kapadokya programı olmak üzere toplam 31 programı bulunuyor. İki ilde dört yerleşkede faaliyet gösteriyoruz. Sağlık programları Nevşehir Ürgüp yerleşkesinde, havacılık programları hem İstanbul Sabiha Gökçen, hem de Nevşehir Mustafapaşa yerleşkesinde, hukuk ve sosyal Hizmetler programları ile Kapadokya programları Nevşehir Mustafapaşa yerleşkesinde eğitim alıyorlar. Kapadokya programları arasında bulunan Aşçılık programımızın uygulama mutfakları ise Nevşehir Uçhisar yerleşkesinde.

Edinilen bilgilerin kalıcılığını sağlamak amacıyla sağlık ve havacılık programlarında olduğu gibi diğer programlarımızda da uygulama eğitimleri yüksekokulumuzun laboratuvar ve atölye gibi uygulama alanlarında yürütülüyor, aynı zamanda çeşitli sektörlere ait işyerlerinde mesleki uygulama dersleri olarak sürdürülüyor. Dönem içi yapılan bu derslerde öğrencilerimiz bazı programlarda tüm dönemi kapsayacak sürelerde alanlarında sektörün önde gelen temsilcileri tarafından iş üstünde pratik yaptırılıyorlar. Müfredatımızda yer alan teorik ve pratik bilgileri, sektördeki gelişmelere paralel olarak sürekli güncelleştiriyoruz. Eğitim verdiğimiz sivil havacılık alanlarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş tek okul olmanın öğrencilerimize katkısı ise tartışılmaz. 263 farklı kurum ve kuruluş ile yapmış olduğumuz uygulama eğitimi veya istihdam protokolleri ile üniversite-sektör iş birliğinin en iyi örneklerini gerçekleştiriyor, öğrencilerimizin istenilen niteliklere sahip elemanlar olarak iş dünyasına katılmalarını kolaylaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Buket Köremezli
MüdürE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız