Restoratif Diş Tedavisi | Kapadokya Üniversitesi

Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif Diş Tedavisi, ağız diş sert dokularını ilgilendiren hastalıkların teşhis, tedavi ve takibiyle ilgilenen bilim dalıdır.

Çürük, abrazyon, erezyon, atrizyon, abfraksiyon, anomaliler, mine hipoplazisi ve kanal tedavili dişlerin restorasyonu gibi diş sert dokularında meydana gelen hastalıkların sebepleri, patolojileri, önleme yöntemleri, teşhis ve tedavileri bu bilim dalının ana konularıdır.

CAD/CAM materyalleri ve adeziv diş hekimliğini kullanarak hastaların estetik, fonetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarını karşılar. Fizyolojik ve patalojik diş renklenmelerini öncelikle diş beyazlatması gibi konservatif tedavilerle ele alır. Estetik Diş hekimliği de bu ana bilim dalının uygulama alanıdır.

Dişlerin diziliminde olan problemler, şekli, pozisyon anomalileri, diastema kapatılması (diş arası boşluklar) kırık dişler ve gülüş tasarımı minimal invaziv tedavi yaklaşımlarıyla uzun süreli restorasyonlar elde etmeyi amaçlayan kompozit veya porselen laminalarla tedavi edilebilir.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız