Pedodonti/Çocuk Diş Hekimliği | Kapadokya Üniversitesi

Pedodonti/Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti Ana Bilim Dalında, 0-15 yaş arası bebekler, çocuklar ve ergenlerin ağız diş sağlığına yönelik tüm koruyucu ve tedavi edici uygulamalar yapılır.

Kliniğe başvuran çocukların ilk ağız ve diş muayeneleri, diş çürüklerinin önlenmesi için koruyucu uygulamalar, tedavi gereksinimi görülen dişlerin tedavi ve restorasyonları, travma sonucu meydana gelen diş yaralanmalarının tedavisi ve takibi uzman çocuk diş hekimleri tarafından yürütülür.

Hastalarımızın ortodontik değerlendirmesi yapılmakta ve gereksinim görülen hastalarda önleyici ortodontik tedaviler gerçekleştirilir.

Yapılması gereken tedavilere uyum gösteremeyecek kadar küçük yaşta olan ve/veya davranış yönlendirme teknikleri uygulandığı halde diş ünitinde tedaviye uyum gösteremeyen çocuk hastalar ile zihinsel ve/veya fiziksel engeli olan hastaların diş tedavileri genel anestezi altında, ameliyathane koşullarında ve çocuk anestezisinde deneyim sahibi bir anestezi uzmanı doktor ve ekibi eşliğinde yürütülür.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız